Bitcoin Yatırımcıları Şokta!

Bitcoin Yatırımcıları Şokta!

Bitcoin yatırımcıları bugün 7000 dolar seviyesine kadar gerileme yaşayan kripto para Bitcoin dolayısı ile şoka girdi. Türkiye'de ABD kadar pek fazla yatırımcı olmamasına rağmen sürekli olarak kar edecek olduklarını düşünerek yatırım yapan ve yatırımlarının 10 kat daha fazlasını kazanan birçok yatırımcı hala kar elde ettikleri tutarı koruyor.

Yaşanan düşüş ile birlikte yeni yatırımcılar ve paralarını yüksek iken çekmeyen bazı yatırımcılar ise değer kaybetmeye devam eden Bitcoin dolayısı ile yatırdıkları paranın altına düşmüş durumdalar.

Sonsuza Kadar Yok Olma Riski Var


İddialara göre Bitcoin sürdürülebilir bir para birimi olamaz. Zira 2.800 dolar seviyesine kadar gerilemesi beklenen kripto paranın gelecek günlerde daha fazla düşüş yaşayacak olduğu tahmin ediliyor. Zira kripto paralar ile ilgili olarak yaşanan bu süreçte bazı dev yatırımcıların dahi sektörden paralarını çektikleri ve 1 milyar dolarlık BTC servetine sahip olan ABD'li isimlerin dahi piyasadan çıkmış olabilecek oldukları tahmin ediliyor. Bazı dev milyarder yatırımcılar paralarını Bitcoin'de tutuyor gibi göstermesine rağmen endişe ve diğer etkenler dolayısı ile aslında kripto paralarını çoktan bozdurmuş oldukları düşünülmekte.
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 21:35
YORUM EKLE