Binali Yıldırım'dan Taşeron İle İlgili İki Önemli Açıklama Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım , katıldığı iftar programında taşeron işçilerle açıklamada bulundu

Binali Yıldırım'dan Taşeron İle İlgili İki Önemli Açıklama Geldi

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım , önceki akşam katıldığı BEM-BİR-SEN Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde düzenlenen iftar programınada konuştu.

TAŞERON AÇIKLAMASI

İftar programında açıklamada bulunan Binali Yıldırım, kürsüde taşeron meselesine değindi.

Aynı iş yerinde farklı bir muameleye tabi tutulması olmaz diyen Yıldırım; "Bir İstanbul Büyükşehir Belediyesinde 84 bin çalışan var. Bunlardan birçoğu sözleşmeye geçti, bir kısmı taşerondan KHK ile benim başbakanlığım dönemimde çıkardığımız bir kanunla kadroya geçtiler. Ancak 30-70 hesabından dolayı bazı arkadaşlarımız bu haktan yararlanamadı. Size burada söz veriyorum, böyle adaletsizlik olmaz, aynı iş yerinde çalışanları farklı bir muameleye tabi tutulması olmaz. Bu haksızlık giderilecek. Bu KHK ile geçenlerin biliyorsunuz, enflasyon farkı verilmiyor idi, o zaman belediye başkanlarımıza söyledik, dedik ki bu arkadaşlarımızı hakkıdır, nihayet bir karar alındı, o kararda 635 lira ücretlerine ilave olacak, bunun bazıları uygulanıyor, bazıları uygulanmıyor. Buradan yönetici arkadaşlara ve sendika başkanlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Bu dengesizlikleri bir an önce düzeltin ve çalışanlarımızın hakkını bir an önce verin diyorum" ifadesini kullandı.

İTFAİYECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR

Binali Yıldırım; "İtfaiyecilik kutsal bir meslek, insanların hayatını kurtarmak için kendi hayatınızı hiçe sayıyorsunuz, yangınların içerisine gözünüzü kırpmadan giriyorsunuz, ama hala itfaiyecilik bir meslek olarak tanımlanmıyor. İtfaiyeci mesleğini itfaiyeci olarak tanımlayacağız. Yıpranma tazminatımızı da eften püften sebeplerle verilmesinin önüne geçtiler. İnşallah sizlerle beraber sizlerin desteğiyle 23 Haziran'da bu mübarek şehrin belediye başkanı olacağım, hep beraber İstanbul için gece gündüz demeden ter dökmeye, çalışmaya söz veriyorum. Siz de hazır mısınız? Sorunlarınızı biliyoruz, sorunlarınızı torunlara bırakmamayı da biliyoruz. İki bayram arasında Ramazan ve Kurban Bayramı arasında 23 Haziran'da İstanbul bayramına hazır mısınız"

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmey
mehmey - 4 ay Önce

Bakanlıkta çalışan az maaş alıyor ama enflasyon farkı alamadı