Başkan Çandır: Enflasyon Endişelendiriyor

Başkan Çandır: Enflasyon Endişelendiriyor

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, enflasyon konusunda son 15 yılın en üst düzey seviyesinin yaşandığını, bununla ilgili önlemler alınmaz ise daha fazla artış yaşanmasının muhtemel olduğunu açıkladı. Enflasyon oranlarının endişe verici olduğunu belirten Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, bu konuda alınacak olan önlemlerin bir an önce devreye alınması gerektiğini belirtti.

Hükumet kanadından enflasyon oranları ile ilgili olarak net açıklama yapılmazken, enflasyon oranlarının sürekli olarak üst yönlü gitmesi sonucunda gıda fiyatlarında da artışlar yaşanmaya devam ediyor. Enflasyon oranlarının sık sık artış yaşamasının ise yakıt ve diğer alanlarda da artışlara sebep olduğu bilinmekte.

Döviz Rekor Kırıyor


Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, dövizde yaşanan artışlar dolayısı ile faizlerin hiçbir şekilde düşmesini beklemediklerini ve faiz oranlarının düşmesine yönelik atılacak bir adımın nasıl atılacak olduğunu bilmediklerine değindi. Erdoğan, geçtiğimiz hafta açıklamalarında faiz oranlarının düşürülmesi gerektiğini açıklamış ve faizler ile ilgili olarak bugün Bahçeli sert sözler kullanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 08:28
YORUM EKLE