Bakanlıktan Kadroya Alınan Taşeron İşçileri Üzecek haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı kadroya alınan taşeron işçilerinin il dışı nakil işlemlerine dair yapılan taleplere yönelik açıklama yaptı. Bakanlık yaptığı açıklamada taşeron işçilerin il dışı nakillerinin mümkün olmadığını ifade etti.

Bakanlıktan Kadroya Alınan Taşeron İşçileri Üzecek haber

Gelişmelerin yaşanmaya devam ettiği Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmaları ile İşçilerele ilgili son gelişme Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık kendisine gelen taşeron işçi taleplerinin sıklaşması üzerine bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 

İşte taşeron işçilerin o talebi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklama detayları;

SPOR BAKANLIĞI'NDAN İŞÇİLERE KÖTÜ HABER

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine görevli kadrolu taşeron işçiler, bakanlık birimlerine il dışı nakil ve il dışı görevlendirme için taleplerde bulundular. Bakanlık birimleri ise söz konusu bu nakil taleplerini bakanlığı üst kurumlarına iletti. Bakanlığa gelen taleplerin artması üzerine yazılı bri açıklama yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan yazılı basın açıklamasında, taşeron personel iken sürekli işçi kadrolarına geçenlerin il dışı nakil veya görevlendirme talepleriyle ilgili olarak tüm teşkilat uyarıldı. Bu konuda mevzuatta yer alan hükümler hatırlatıldı ve KHK ile kadroya alınan taşeron işçilerin il dışı nakil veya görevlendirmelerinin kanunen yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi. Bakanlık açıklamasında ayrıca bu konuda oluşan taleplerin bakanlığa iletilmemesini istedi. 

Spor Bakanlığı'nca Hatırlatılan O Madde

"Sürekli işçi kadrolarına geçirilenler, birinci fıkrada öngörülen şartları taşıdıkları sürece ve çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilebilir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salıh  akdemir
Salıh akdemir - 12 ay Önce

Ben bu kadrodan hiç memnun değilim