Bakanlık Vatandaşlara Yardım İçin 8 Milyar Lira Bütçe Ayırdı! İhtiyacı Olana 1200 TL Yardım Parası!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli vatandaşlara 1200 lira yardım desteği sağlıyor. Koronavirüs salgını sebebi ile çalışamayan yada kısa çalışma ödeneğinden yararlanan ve maddi olarak durumu kötü olan vatandaşlara devlet yardım elini uzatıyor.

Bakanlık Vatandaşlara Yardım İçin 8 Milyar Lira Bütçe Ayırdı! İhtiyacı Olana 1200 TL Yardım Parası!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile dar gelirli vatandaşlara devlet tarafından verilen destek devam ediyor. 1200 TL yardım parası alan dar gelirli vatandaşlara biraz olsun destek olmak amacıyla devlet yardımlarını hız kesmeden ulaştırıyor. 

Koronavirüs salgını sebebi ile ihtiyaç sahibi olan aileler için yapılan yardımlar sürüyor. Yeni yardımlar için Bakanlık şu an 8 milyar lira değerinde bütçe ayırdı. 1200 lira değerindeki devlet yardımından faydalanacak olan vatandaşlar için başvurular devam ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlar için yeni bir döneme geçildi. İhtiyaç sahibi olan ve devlet yardımları ile bir nebze de olsa rahatlayan vatandaşlar, bu yardımlardan bir sefer yerine belirli aralıklar ile faydalanma imkanı devlet tarafından sağlanacak. İlk aşamada verilecek olan yardım 1200 lira değerinde olurken diğer aralıklarda ne kadar yardım verileceği ise henüz netlik kazanmış değil. Bu konuya ilişkin olarak Ekonomik İstikrar Kalkanı paketleri ile halkının yanında olan Cumhurbaşkanı da gerekli açıklamaları yapmış durumda. Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarında bu yardımlardan kimlerin faydalanabileceklerini ve belirli aralıklar ile bu yardımların yapılmaya devam edeceğini de açıkladı.

1200 lira devlet yardımından kimler faydalanabilecek?

Yapılan açıklamalar sonrasında pek çok vatandaş 1200 lira devlet yardımı detayları hakkında en çok da bu yardımlardan kimlerin faydalanabileceklerini merak ediyor. Ayrılan 8 milyar lira değerindeki bütçeden ilk etapta 5 milyon vatandaş faydalanabilecek. Ayrılan bütçenin geriye kalan kısmı ise diğer aylarda ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaştırılacak. Ayrılmış olan toplam bütçe sayesinde toplamda 24 milyon ihtiyaç sahibi olan vatandaş bu yardımlardan faydalanabilecekler. Yapılan tüm bu yardımların yanı sıra ülkenin ekonomik durumunun eski düzene dönebilmesi adına gerekli önlemler alınmaya devam edecek.

İhtiyaç sahiplerine devlet yardımları için 8 milyar lira değerinde bütçe ayrıldı

Yapılmış olan açıklamalar kapsamına ihtiyaç sahiplerine devlet yardımları için toplamda 8 milyar lira değerinde bütçe ayrıldığı belirtildi. Ayrılmış olan bu bütçe ile ilk etapta ihtiyaç sahibi olan toplamda 5 milyon vatandaşa 1200 lira değerinde maddi yardım desteği sağlanacak. Bütçenin geri kalan kısmı ise belirli aralıklarla yine ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara dağıtılacak. İlk etapta dağıtılacak olan yardımlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına sürekli olarak başvuru yapmayan ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilecek. Bu kişiler vakıflar tarafından belirlenecek. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalar kapsamında başvurular 14 Eylül 2020 tarihinde başladı. Bu devlet yardımları için yapılan başvurular halen devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 13:27
YORUM EKLE