1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Az Önce Hükümetten Müjde Geldi! Aylık 1.475 Lira Para Yardımı ve gıda yardımı müjdesi verildi...
Az Önce Hükümetten Müjde Geldi! Aylık 1.475 Lira Para Yardımı ve gıda yardımı müjdesi verildi...

Az Önce Hükümetten Müjde Geldi! Aylık 1.475 Lira Para Yardımı ve gıda yardımı müjdesi verildi...

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve çeşitli kategoriler altında değerlendirildiklerinde dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan vatandaşlara, devletin birçok kurumu tarafından hem nakdi hem de ayni yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımları yapan devlet kurumlarından birisi de Vakıflar Genel Müdürlüğü’dür.

A+A-

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine hem nakdi yardımlarda hem de barınma yardımlarında hem de gıda yardımlarında bulunan kamu kurumlarından birisi olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni dönemde sunduğu hizmetleri vatandaşa duyurdu. İşte Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan kategorilere ilişkin ayrıntılar 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni dönemde de hizmet kapsamını genişleterek vatandaşlara ulaşmaya devam etmektedir. 

İhtiyaç sahiplerine hem nakdi yardımlarda hem de gıda yardımlarında bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü, okul hayatında başarılı olan ancak eğitim masraflarını karşılayacak maddi güce sahip olmayan öğrencilere de burs ödemesi yapmaktadır. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Fakirlik Maaşı 2022 

Geliştirdiği projeler ve yaptığı nakdi yardımlar sayesinde ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından yakından takip edilen kamu kurumlarından birisi olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2022 yılında da hizmet vermeye hız kesmeden devam ediyor. 

Bu kapsamda nakdi hizmetlerinden biri olan fakirlik maaşı hizmetine ilişkin ayrıntılı bir açıklamada bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü, ilgili hizmetinden kimlerin yararlanabileceğini ve hizmetin güncel tutarını duyurdu. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından başvurulara açılmış olan fakirlik maaşı, ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlara ulaştırılan bir hizmettir. Bu hizmetten kendi bakımını yapamayan 65 yaş üstü vatandaşlar, engelli vatandaşlar, hane içi kişi başına düşen ortalama aylık geliri asgari ücretin 3'te 1'inden düşük olan tüm vatandaşlar yararlanabilmektedir. Kurum, ilgili nakit hizmetinin güncel tutarını 1.474,07 TL olarak güncellemiştir. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün fakirlik maaşı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların, bölgelerinde bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü hizmet binalarına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı 2022 

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ihtiyaç sahiplerine sunduğu yardım hizmetlerinden biri de kuru gıda yardımıdır. İçerisinde 15 kalem ürünün bulunduğu kuru gıda kolisi, ülke sınırları içerisinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan tüm vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Söz konusu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar hem e-devletten hem de müdürlüğün hizmet binalarından başvuru yapabilmektelerdir. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Öğrenci Bursu 2022 

Vakıflar Genel Müdürlüğü hem ortaöğretim hem de yükseköğrenim programlarında kayıtlı olan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs yardımı yapmaktadır. Ortaöğretim yardımı aylık 100 TL, yükseköğrenim yardımı ise aylık 400 TL'dir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.