3600 ek gösterge yasası'nda son gelişmeler neler?

Öğretmen, hemşire din adamları ve Polislere verilecek olan 3600 ek gösterge ile ilgili son açıklamayı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan yaptı. Binlerce memuru ilgilendiren bu açıklamadan sonra 3600 ek gösterge yasası çıkacak mı? sorusu araştırılmaya başlandı. Peki 3600 ek gösterge yasası çıkacak mı? 3600 ek gösterge hakkında haberler neler? hepsi haberimizde...

3600 ek gösterge yasası'nda son gelişmeler neler?

Memurların uzun zamandır beklediği 3600 ek gösterge, son açıklamalardan sonra gündem oldu. 3600 ek gösterge hakkında son açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptı. 

3600 SÖZÜ YERİNE GETİRİLECEK,

Ulusal İstihdam Stratejisinde güvenceli esneklik var diyen Zehra Zümrüt Selçuk, “Esnek çalışma esasen istihdamı artırılabilecek bir yöntem. Ulusal İstihdam Stratejisinde güvenceli esneklik var. Neler yapılabileceğini ve içeriğini sosyal taraflarla etraflıca konuşacağız” dedi. Selçuk, bazı unvanların ek göstergesinin 3600’e yükseltilmesiyle ilgili olarak ise, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözü, elbette yerine getirilecek” ifadelerini kullandı.

ÖMER ÇELİK 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

3600 ek gösterge ile sorulan soruyla ilgili daha önce açıklama yapan Ömer Çelik:

"Bu konudaki yaklaşımız pozitif bir yaklaşımdır. Herhangi bir şekilde negatif ele aldığımız konu yok. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, bu çalışmalarda polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmenlere 3 bin 600 ek gösterge verilmesiyle ilgili yapılacak düzenleme söz konusu. Bu düzenlemede çalışılan konu, bunun ekonomik disiplinle uygun takvime yerleştirilmesi. İkincisi personel sisteminde meslekler arası dengeler gözetilerek bunun yapılması. Ekonomik faaliyetin mali disiplin içinde uygun bir takvime yerleştirilmesi için ve meslekler arası dengeler gözetildiği için bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması Sayın Bakan tarafından açıklanacaktır. Bu konuda zaten karar verilmiştir. Pozitif yaklaşımımız sürmektedir." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 08:23
YORUM EKLE