2020 PTT Emekli Promosyon ödemeleri

2020 Yılı için PTT emekli promosyonundan yararlanmak isteyen emekliler maaşlarını PTT'den çekme sözü vermeleri halinde promosyondan yararlanabilecekler. SGK kanalı ile 2017 yılında bankalarla imzalanan sözleşme gereği belirli bankalardan emeklilere promosyon imkanı veriliyor. Yapılan protokolde bu promosyonu veren kurumlardan biriside PTT. Ödenecek olan promosyon emeklinin maaşına göre değişiyor. Bankalarda olduğu gibi PTT de 3 yıllık taahhüt sözü istiyor.

2020 PTT Emekli Promosyon ödemeleri

Emeklilere verilen promosyon süresi bu yıl sona erdi. 2017 yılında imzalanan ve 3 yıllık taahhüt yapan emekliler bu yıl alacakları promosyonu araştırma başladılar. PTT'de Emeklilere promosyon veren kurumlardan birisi. PTT'den promosyon almak isteyen emekliler koşullarını merak ediyor. Bizde sizler için PTT emekli promosyon koşullarını derledik. 

Emekliler Promosyon zammı için Türkiye Bankalar Birliği ile masaya oturacak Haber İçin Tıklayın

PTT Emeklilere Promosyon Koşulları

PTT'den maaş alan emekliler için promosyon koşulları:

 • Emekli 3 yıllık maaş ödemesini PTT'den alacağına dair taahhüt vermelidir.
 • Banka ile sözleşme imzalanmalıdır.

Maaşlarını PTT'den alacak olan emekliler ayrıca aşağıda belirtilen koşullardan yararlanabilirler.

 • PTT kargo gönderiminde %20 indirim.
 • PTT'den yapılan havalelerde %20 indirim bulunur.
 • Online ticaret işlemlerinde %10 indirim kullanabilirler.
 • ATM’lerden tek seferde ücretsiz şekilde maaş çekebilirler.
 • Hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.

PTT Emekli Promosyonu Ne Kadar?

PTT emekli promosyonu tutarı aldığınız maaşa göre değişmektedir. Emekli promosyonu maaş ortalamasına göre değişiyor. Emeklilere 300 ila 450 TL tutarında promosyon ödeniyor.

PTT emekli promosyonunun ödenme şekli T.C kimlik numaranıza göre yapılmaktadır. Kimlik numaranızın son hanesindeki rakama göre promosyon alacağınız aylar belirlenmektedir.

Eksik Yatan Emekli Maaşına Dikkat! Haber İçin Tıklayın

PTT Emekli Promosyonu Ne Zaman Ödenir?

PTT emekli promosyonu ödenme zamanı kimlik numaranıza göre şu şekilde belirlenmiştir: 

 • Kimlik numaranızın son hanesi 0 – 2 ise Mart ayında
 • Son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
 • Son hanesi 8 olanlar Mayıs ayında

PTT ile anlaşmanız doğrultusunda 3 senede bir ödemeden yararlanabilirsiniz. Anlaşma süresinin bitmesi halinde banka ile yeniden protokol imzalayabilirsiniz. 2020 yılı Mart ayından itibaren promosyon ödemeleri yapılacaktır. PTT ile anlaşması olan birkaç banka daha bulunmaktadır. Bu bankalara başvurarak da promosyondan yararlanabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı bankalar şunlardır:

 • Aktifbank
 • TEB
 • Denizbank

Maaşınızı aldığınız bankayı değiştirme imkânınız da bulunmaktadır. Yeni çalışmak istediğiniz banka şubesine giderek değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet üzerinden SGK aracılığı ile dilekçe vererek de değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Fakat bu gibi durumlarda önceki bankadan aldığınız ödemenin kalanını geri ödemeniz gerekmektedir. Daha sonra yeni anlaşmalı bankadan promosyon ödemenizi alabiliyorsunuz.

PTT Emekli Promosyonu İçin Fark Ödemesi

PTT emekli promosyonu fark ücreti güncel tutarlar incelendiğinde geçmiş dönemlerde alınan promosyon tutarı arasındaki fiyat farkını kapsamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda güncel tutarın altında ödeme almış olan emekliler için PTT tarafından fark ödemesi yapılmaktadır. Örneğin geçmiş emekli promosyonu ödemesinde 300 TL alan bir kişi şu anda 450 TL’lik promosyon alan grup içinde yer alıyorsa arada kalan farkın emekliye ödenmesi gerekir.

haberkusagi.net

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
SADRETTİN YALCİN
SADRETTİN YALCİN - 1 hafta Önce

2020 YILI PROMOSYON MIKTARINI FINANSBANK 1.250 TL, ŞEKERBANK 2.000 TL OLARAK ACIKLARKEN, P.T.T. KENDISINDEN MAAŞ ALAN EMEKLERE HÂLÂ 3 YIL ÖNCEKİ GIBI 300 ILE 450 TL ODEYECEGINI ACIKLIYOR. P.T.T. ANLASILAN KENDISINDEN MAAŞ ALAN EMEKLILERI YA ÇANTA DA KEKLIK, YADA KERIZ OLARAK GÖRÜYOR. YAZIK, ZATEN EKINOMIK SIKINTILAR IÇERİSİNDE SURUNEREK EMWKLIYEN EMEKLILER 3 YIL.DA BIR VERDIGINIZ 3 KURUSLUK SADAKAYI ÇOK GORMEYINIZ SÖMÜRGECI VE FAIZCI BANKALAR.