YKS açıklandı!

Milyonlarca adayın merakla beklediği YKS yerleştirme sonuçları açıklandı.

YKS açıklandı!

ÖSYM milyonlarca adayın merakla beklediği YYKS tercih sonuçlarını açıkladığını duyurdu.

ÖSYM'nin web sitesinden yapılan açıklama şöyle:

''2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2018-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 31 Ağustos 2018 tarihinde saat 00.01’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen adresten T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. 

 Kamuoyunun  bilgisine saygıyla sunulur. 

ÖSYM Başkanlığı''

Adaylar YKS tercih sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden görebilecektir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:26
YORUM EKLE