Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama! Takdir ve Teşekkür belgesi almak için kaç puan gerekir?

17 Ocak'ta karneleri alınıyor. Öğrenciler merakla aldıkları puanların takdir yada teşekkür almaya yetiyormu onu hesaplamaya çalışıyorlar. Peki, takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır?

Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama! Takdir ve Teşekkür belgesi almak için kaç puan gerekir?

MEB'in yayınlamış olduğu bilgilere göre takdir ve teşekkür belgesi hesaplama sistemi bu günlerde karne alacak öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. 17 Ocak'ta karne alacak öğrenciler, karneyi almadan önce not ortalamasına göre takdir belgesi kaç puanla alınır? teşekkür belgesi kaç puanla alınır? sorularını sormaya başladılar.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR BELGESİ NASIL HESAPLANIR?

Okul tarafından oluşturulan okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, öğrencilerin derslerde gösterdiği gayret ve başarıyla üstün olan, devamsızlık süresi 5 günün üzerinde olmayan, tüm derslerde başarılı olan ve not ortalaması 85,00 üzerinde olan öğrencilere takdir belgesi veriyor. Teşekkür belgesi de 70,00 ile 84,99 arasında not ortalamasına sahip öğrencilere veriliyor. Ayrıca Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

E OKUL'DAN HANGİ BİLGİLERE ULAŞILIR? 

E-OKUL yönetim bilgi sistemi içerisinde yer alan menüden aşağıdaki bilgilere erişmek mümkün;

Bakanlık/MEM İşlemleri
Okul Öncesi Çocuk İşlemleri
Okul Öncesi Kurum İşlemleri
İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri
İlkokul-Ortaokul Öğrenci İşlemleri

Ortaöğretim E-Kayıt
Ortaöğretim Kurum İşlemleri
Sınav İşlemleri
Yönetici Modülü
Rapor Listesi

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 09:53
YORUM EKLE