Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren E Okul sistemi ne zaman kapanacak

Yarı yıl tatili yaklaşırken milyonlarca öğrenci E Okul sisteminin ne zaman kapanacağını merak ediyor.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren E Okul sistemi ne zaman kapanacak

Yarı yıl tatiline sayılı günler kala öğrenci ve veliler E Okul sisteminin kapanıp kapanmayacağını merak ediyor. 

Yarı yıl tatili yaklaşırken öğrenciler karne notlarını hesaplamak için E Okul sistemine adeta akın etmiş durumda. Durum böyleyken öğrenci ve veliler acaba sistem ne zaman kapanacak telaşı yaşamaya başladı. 

Peki E Okul sistemi kapanacak mı ? 

E Okul sistemi öğrenciler ve veliler için hiçbir zaman kapanmaz. Öğrenciler ve veliler E Okul bilgilendirme sistemine giriş yapabilirler. Fakat öğretmenler için durum bu  şekilde değil, öğretmenler için E Okul'un belirli kısımları kapanır. Öğretmenler için genel olarak E Okul karne almaya 1 hafta kala devamsızlık ve not giriş bölümleri kapanmakta. Bu durumun sebebi ise okul idaresinin kalan bir haftalık sürede karne basım işlemleri ile rahat bir şekilde ilgilenmesi için. 

E Okul'a nasıl giriş yapılır 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilgi Bilişim Sistemleri Projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanılmaya başlandı. E Okul sistemi öğrenci ve velilere birçok kolaylık sağlamakta. E Okul siteminde not ve devamsızlık durumu çok rahat bir şekilde takip edilebiliyor. Not ve devamsızlık bilgisi için öğrencilerin TC kimlik numarları ve öğrenci numaralarını girip ardından gelen ekrandaki bilgileri girerek sisteme erişim sağlayabilir.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 16:41
YORUM EKLE