Mersin Yenişehir İlçe MEB Müdürlüğü: 'Bakan eşi geliyor, hasta çocuklar gelmesin'

Mersin'in Yenişehir İlçe Millieğitim Müdürlüğü, Okullara 'Bakan eşi geliyor, hasta çocuklar gelmesin' yazısı gönderdi.

Mersin Yenişehir İlçe MEB Müdürlüğü: 'Bakan eşi geliyor, hasta çocuklar gelmesin'

Mersin Yenişehir İlçesi MEB Müdürlüğü skandala imza attı. İlçede bulunan okullara gönderdiği yazıda, MEB Bakanı Ziya Selçuk'un eşi Rana Selçuk'un katılacağı Aylin Şengün Taşçı konserinde, Selçuk’a eşlik edecek 2’şer öğretmen görevlendirilmesini istedi. Rana Selçuk’un ziyaret edeceği okullardan velilere gönderilen mesajda ise “Hasta olan çocukları göndermeyin, saçlarına ve giysilerine özen gösterin” denildi.

Türk Müziğini Tanıtma ve Destekleme Projesi kapsamındaki konser bu akşam saat 18.30’da. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara gönderdiği yazıda “Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un değerli eşi Sayın Rana Selçuk Hanımefendi’nin Mersin programı çerçevesindeki konsere katılmak üzere okulunuzdan seçilecek iki tane öğretmen bilgilerinin ekteki tabloya işlenmesi” şeklindeki talimata yer verildi.

Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, “Ne kadar vahim ne kadar ayıp bir yaklaşım öğretmene karşı. Öğretmeni angarya işlerde, mesai saatleri dışında görevlendirmek başlı başına bir hukuksuzlukken bir de ayrıca öğretmene bakış açısının ne olduğunu ortaya koyuyor. Büyük laflar eden Bakan Ziya Selçuk’un öğretmene bakışı bu işte” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet/ Abidin Yağmur

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 12:08
YORUM EKLE