MEB'dan yeni tatil düzenlemesi! Yaz tatili kısalıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı'nın yaptığı son dakika açıklamasına göre, okullar Nisan ve Kasım ayından bir hafta tatil olacak. Yaz tatili süresi kısalacak, öğrencilerin ara tatillerinin döneme yayılacak. 13 haftalık yaz tatilinin iki haftası, Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlanmış oldu.

MEB'dan yeni tatil düzenlemesi! Yaz tatili kısalıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Seçuk'un yaptığı son dakika açıklamasına göre, okullar Nisan ve Kasım ayından bir hafta tatil olacak. Öğrencilerin ara tatillerinin döneme yayılması amaçlandı. 13 haftalık yaz tatilinin iki haftası, Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlanmış oldu.

Selçuk'un açıklamasıdan satırbaşları:

"Bu çalışmayı, verimlilik ve denge üzerinden bir çalışma yapıyoruz ve bunu sadece çalışma takvimi açısından yapmıyoruz... 180 iş gün olan çalışma günlerinin verimliğini artırmak aslolan.

Dünyanın en uzun yaz tatili yapan ülkelerden biriyiz... 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası nisan ve kasım aylaırnda yapılacak ara tatil olacak. Yaz tatili 11 haftaya inecek. Ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. 

Her tatilin bir ana teması olacak

Ara tatillerde, 1 haftalık sürenin, sadece tatil olamaması ve çocukların bazı çalışmalara katılması da hedefleniyor... 

Her ana tatilin ana bir teması olacak ve çalışmalar bu temalar üzerinden yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 11:33
YORUM EKLE