Konusunda uzman kişiler İhlas Koleji'nde

Tecrübe Konuşuyor programıyla konusunda uzman kişileri İhlas Koleji öğrencileri ile buluşturmayı hedefleyen programın ilk konuğu yazar Ömer Sevinçgül oldu.

Konusunda uzman kişiler İhlas Koleji'nde

Konusunda uzman kişileri İhlas Koleji öğrencileri ile buluşturmayı hedefleyen Tecrübe Konuşuyor programında ilk konuk yazar Ömer Sevinçgül oldu.

Yazar Sevinçgül, kendi hayatından kesitler sunarken yazarlığa nasıl başladığını anlattığı program, İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

Yazarlığa yaşamış olduğu sıkıntılı günlerin sonunda başladığı ifade eden Sevinçgül, yazarlığının yanında Erzurum Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirip daha sonra makine alanında yüksek lisans yaptığını söyledi. 

Yazarlıkta dikkat ettiği hususları anlatan Sevinçgül, bir kitap yazarken en önemli hedefinin kendi duygu ve düşüncelerini aktarmak olduğunu belirtti. Konuşmasının büyük kısmını öğrencilerden gelen sorulara ayırırken Sevinçgül, bu soruları içtenlikle cevap verdi.

“Yazarlık meslek değildir”

Ailesine faydalı olmak adına Ziraat Mühendisliği okuduğunu söyleyen Sevinçgül, mesleğinden elde ettiği gelir sayesinde yazarlığı daha rahat sürdürdüğünü ifade ederken, yazarlığın maddi gelir beklentisi içinde yapılmaması gerektiğini savundu. Sevinçgül, “Eğer içinizde yazar olmak isteyen arkadaşlarımız varsa bunu bir meslek olarak bir gelir kapısı olarak görmesinler. Yazarlık meslek değildir. Eğer maddi gelir beklentisi içinde bunu yaparsanız para kazanmak adına kendi istediklerinizi değil, sizden isteneni yazmak zorunda kalırsınız. Onlar da zamanla tükenir.” dedi.

Sevinçgül günümüzde birçok yazarın popülist yaklaşımı benimseyerek üretimde bulunmaya çalıştığını ancak bu yazarların zaman içinde kaybolup gittiklerini açıklayarak, yazar olmak isteyen gençlere ise tavsiyeler vermeye devam etti.

Özel İhlas Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Murat Demir’in yazar Ömer Sevinçgül’e çiçek vermesiyle sona eren program iki saat sürdü.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 18:25
YORUM EKLE