E-Devlet üzerinden KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt başvurusu, E-Devlet üzerinden alınmaya başlıyor.

E-Devlet üzerinden KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden alınabilecek olan KYK yurt başvurusu için süreç, 3 Eylül itibariyle başlıyor. Üniversiteye yerleşen 710 bin öğrencinin yarısından fazlası tarafından değerlendirilecek olan KYK yurt başvurusu, internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. E-Devlet üzerinden birkaç işlemle tamamlanacak olan başvuruların ardından öğrenciler, okullarına en yakın yurtlara yerleştirilmeye çalışılacak. Peki, E-Devlet yurt başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

E-DEVLET YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan bilgilere göre KYK yurt başvuruları 3 Eylül Pazartesi günü alınmaya başlanacak. 10 Eylül tarihine kadar devam edecek olan başvuru süreci, E-Devlet üzerinden sürdürülecek. E-Devlet üzerinden alınacak olan yurt başvuru aşamalarında herhangi bir problem yaşanması halinde, 7/24 hizmet veren KYK KİM (Kurumsal İletişim Merkezi), 444 1961 numaralı Kurumsal İletişim Merkezinden ya da Kurumun resmi Twitter hesabı KYK_DESTEK üzerinden yardım talebinde bulunulabilecek.

Yurt başvurusu için öncelikle e-Devlet Kapısına giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra  “Yurt Kayıt İşlemler” hizmetini, E-Devlet içerisindeki arama çubuğu vasıtasıyla bulunuz.

Hizmeti ilk açtığınızda aşağıda örnekleri verilen hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda işleminize devam etmeniz mümkün olmamaktadır..

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 08:13
YORUM EKLE