2018 BİLSEM Sonuçları Açıklandımı? BİLSEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine göre, geçtiğimiz Nisan ve Haziran aylarında yapılan BİLSEM sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Bilim ve Sanat Merkezleri'ne kayıt olmak için sınava giren öğrenciler, MEB'in sitesi üzerinden sonuçları görebilecek.

2018 BİLSEM Sonuçları Açıklandımı? BİLSEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bilim ve Sanat Merkezleri'nin özel yetenekli çocuklar için Nisan ve Haziran aylarında yaptığı 2018 BİLSEM sınav sonuçları MEB'in sınav takvimine göre bugün açıklanacak. Sınav sonuçlarını MEB'in resmi sitesi //www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Bilsem sonuçlarının açıklanacağı saatle ilgili bir bilgi yok.

Grup tarama uygulamasında belirlenen ortalamayı geçerek yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere il tanılama sınav komisyonu tarafından MEBBİS-BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden yer, tarih ve saat bilgileri belirtilerek randevu verilecek.

BİREYSEL DEĞERLENDİRME İTİRAZI NASIL YAPILACAK

1.Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirmelere ilişkin itirazlar, sonuçların //www.meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren 21‐27 Haziran 2018 tarihleri arasında öğrenci velisi tarafından il millî eğitim müdürlükleri il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır. 
2. Komisyonlar bireysel değerlendirme sonuçlarına itirazları değerlendirip itiraz sonucu ile ilgili olarak veliyi bilgilendireceklerdir. 
3. Genel Müdürlüğe yapılan itirazların cevaplanmasında genel evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır. 
4.Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlarda öğrenci T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. 
5. Faksla ve e‐posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 14:12
YORUM EKLE