Yunanistan ANKA'nın Uçuşu Sonrası Harekete Geçti

Yunanistan ANKA'nın Uçuşu Sonrası Harekete Geçti

Yunanistan son dönemde Türkiye'ye karşı tam bir savaş pozisyonu almış ve tüm güçlerini aktif etmişti. Asker, füze ve hava savunma sistemlerinin büyük bir kısmını aktif olarak kullanmaya başlayan ülke kendilerine karşı yapılacak olan en ufak bir taciz ateşi durumunda Türkiye'ye savaş açacak olduklarını hissettirmişti.

Çipras hükumetinin başarısız yönetimleri sonucunda savunma bakanı ve diğer bakanlar tarafından yapılan açıklamalarda farklı farklı açıklamalar gündeme geliyor.

ANKA'yı Engellemek İçin 2 F-16 Havalandırdılar


ANKA'nın Rodos adası üzerinde uçuş yapmaya başlaması sonucunda Girit adasından hemen 2 F-16 üst düzey savaş uçağını havalandıran Yunan Savunma Bakanlığı yetkilileri, bu sayede ANKA isimli insansız hava aracının radarda görünmesinin ardından Yunanistan hava sahasını ihlal etmesinin engellendiğini açıkladı. Yunanistan son derece güçlü müttefiklere sahip olması, olağanüstü yüksek borç içerisinde olmasına rağmen ekonomik olarak Türkiye'ye oranla vatandaşlarına daha rahat hizmet sunması, AB ve BM ile NATO'da bulunan konumu dolayısı ile değerli bir müttefik olarak görülüyor. Türkiye ise AB üyesi olmamasın ve NATO'ya karşı açıklamalar yapmasından dolayı zaman zaman tepki çekiyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 14:07
YORUM EKLE