Suudi Arabistan Sinema Açıyor

Suudi Arabistan Sinema Açıyor

Suudi Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanlığının aldığı karar sonrasında ülke içerisinde ilk sinema salonunun gelecek aylarda açılacak olduğu iddia edildi. ABD tarafından ılımlı İslam adı altında son dönemde insan hakları özgürlüklerine saygı duymaya başlayan ve kadınlara tanıdığı demokratik haklar ile bölge ülkelerine yavaş yavaş örnek olmaya başlayan ülkede tüm herkesin ABD sayesinde rahat nefes alacak oldukları tahmin ediliyor.

Suudi Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanlığının açıklamalarında 2030 yılına kadar ülkede her kente bir sinema salonu için çalışmalarını şimdiden Amerikan bir firmaya ruhsat vererek başlattıkları, bu sürecin gelecek dönemde çok daha iyi ve daha fazla netlik kazanmasının beklendiği belirtildi.

ABD İle Çalışıyor


ABD'nin bölgede İsrail'den hemen sonra en büyük müttefiki konumuna gelmeye başlayan ve ABD'ye para üzerine para yağdırmaya başlayan Arabistan'ın petrol gelirleri konusunda ise artışlar yaşanması adına adımlar atılıyor. Suriye, İran ve Irak konularında ABD'nin isteklerine uyarak bölgeye daha fazla huzur getirecek olduğunu düşünen ve kendisini koruyacak olduğunu düşünen Suudi Arabistan'ın bu planda başarılı olup olmayacak olduğu ise meçhul.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 21:01
YORUM EKLE