Suriye Saldırılar Sonrasında 'Ateş Çemberine' Büründü, Sirenler Çaldı

Suriye Saldırılar Sonrasında 'Ateş Çemberine' Büründü, Sirenler Çaldı
ABD Başkanı Donald Trump'ın ordusuna emir vererek ''Suriye'yi vurun!'' emrinin ardından saniyeler geçmesi ile birlikte ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, gerek savaş gemileri üzerinden binlerce KM öteden Suriye'yi füze yağmuruna tutarken, bir diğer taraftan ise gelişmiş savaş uçakları ile havadan belirli hedefleri füze yağmuruna tuttu.

Şam'daki Cumhuriyet Muhafızları, Dumeyr Havaalanı, Şam Uluslararası Havalimanı çevresi, Cemeyre Bilimsel Araştırmalar Merkezi, Kasyun Dağı'ndaki hava savunma sistemleri, Kisve ve Kalamun bölgelerindeki askeri noktalar saldırıların asıl hedef bölgeleri olurken, füze saldırılarında bu alanların tamamen kullanılamaz hale getirildiği açıklandı.

ABD'nin Yeni ve Akıllı Füzeleri Kullanıldı


ABD'nin yeni akıllı füzelerini kullandığı son saldırıda bölge ise anlık olarak ateş çemberine döndü. Yeryüzünde ateş çemberleri oluşurken, havada ise füzelerin çizdiği rotalar kameralara yansıdı. Yeni füzelerin özellikleri hakkında Pentagon'dan açıklama yapılmazken, ABD'nin saldırıların ''nokta atışı'' şeklinde yapıldığı ve çok başarılı bir füze saldırısı olduğu açıklamasını yapması İngiltere ve Fransa'nın benzer şekilde füzeler ile destek vermesi dünyaya bir kez daha ''ABD ve müttefiklerinin savunma ve savaş gücü devi'' olduğunu göstermesi şeklinde yorumlandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:12
YORUM EKLE