Rusya'dan 'Kimyasal Kullanılmadı' Yalanı

Rusya'dan 'Kimyasal Kullanılmadı' Yalanı

Rusya, son dönemde Doğu Guma'da ABD tarafından ve diğer bazı ülkeler tarafından kimyasal silah kullanıldığı iddiaları ile ilgili olarak yaptıkları araştırmalar sonrasında bugün ekiplerin ilgili bölgelere gönderildiği ve yaralıların kimyasal saldırıya uğradıklarına dair iz bulamadıklarını iddia etti.

Her daim katil Esed rejimini koruması ile tanınan ve ABD dahil olmak üzere tüm dünyanın tepkisini çeken Rusya'dan yapılan açıklamada "Ateşkes izleme merkezinin radyasyon, kimyasal ve biyolojik savunma uzmanları ile sağlık personelinden oluşan grubu, 9 Nisan günü, kimyasal silahın kullanıldığı iddia edilen Suriye'nin Duma kentinde incelemelerde bulundu. Ateşkes izleme merkezinin askeri hekimleri, Duma'daki sağlık kuruluşunu ziyaret etti. Buradaki hastalarda kimyasal zehirlenme belirtileri veya kimyasal madde etkileri tespit edilmedi" dediği öğrenildi.

Amerika Vurmaya Hazırlanıyor


Bir diğer taraftan ise Rusya'nın tüm tehditlerine karşı donanmalarını bölgede aktif olarak tutmaya devam eden ABD'nin 48 saat içerisinde Suriye'de çok önemli mevzileri yerle bir edecek şekilde vurması bekleniyor. Başkan Trump tarafından bölgeye askeri operasyonlar düzenlenmesinin de gündemde olduğu, bunun bölge için büyük karışıklık ve Rusya ile Esed rejimi başta olmak üzere İran'a karşı potansiyel ve önlenemez tehdit olarak algılanacak olduğu iddia ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 21:53
YORUM EKLE