Rusya'dan Füze Saldırısı Açıklaması

Rusya'dan Füze Saldırısı Açıklaması

Rusya'nın ABD Büyükelçisi Antanov, ABD öncülüğündeki füze saldırısı ile ilgili açıklama yaptı. Rusya, geçtiğimiz günlerde Suriye'ye olası bir füze saldırısında S-400 sistemleri ile birlikte savaş uçaklarının aktif bir şekilde ABD füzeleri ve uçaklarına karşı engelleme yapacak olduğunu açıklamış ancak ABD füzeleri ve savaş uçakları tarafından bugün Suriye vurulurken en ufak bir yanıt verememişti.

Rusya'nın geçtiğimiz günlerde donanmasına ait gemileri ''güvenlik'' gerekçesi ile çekmesi de ''Rusya askeri alanda güçlü görünüyor ancak ekonomik alanda güçsüz olmasından dolayı bu güç hiçbir şekilde işe yaramıyor'' yorumlarını beraberinde getirmişti.

''Palavra'' Şeklinde Yorumlandı


Rusya'nın ABD Büyükelçisi Antanov, "En büyük endişelerimiz gerçeğe döndü. Uyarılarımız dikkate alınmadı.Önceden tasarlanmış bir senaryo sahnelendi. Bir kez daha tehdit edildik. Bu eylemlerin karşılıksız kalmayacağını söylemiştik.Rusya devlet başkanının küçük düşürülmesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı. Rusya'nın saldırılara karşı yanıt veremez durumda olması ise sosyal medyada ''Rusya palavra üzerine palavra attı, gücünü göstereceğini iddia etti ama Putin ve Rusya boş çıktı'' yorumlarını beraberinde getirdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:06
YORUM EKLE