Rusya BMGK'yı Toplantıya Çağırdı

Rusya BMGK'yı Toplantıya Çağırdı

Rusya, masum insanları öldüren Esad rejimine bugün düzenlenen saldırılar sonrasında bu durumun kabul edilemez olduğunu iddia ederek Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyesi ülkeleri en acil şekilde toplanmaya davet ettiklerini açıkladı. BMGK'nın 5 daimi üyesinden birisi olan ve sürekli olarak kendi çıkarları, sivilleri öldüren ve masum çocukları öldüren Esad rejimini korumak için BMGK'yı toplantıya çağıran Rusya'nın son çağrısı da bu yönde oldu.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyesi ülkelerin toplanarak soruna derhal çözüm bulunması uyarısında bulunan Moskova, saldırılara yanıt verememiş ve ABD'nin saldırılarına hiçbir şekilde karşı koyamamıştı.

Washington Ardı Ardına Vurdu, İngiliz Kuvvetler Destek Verdi


Bu sabah saatlerinde Washington yönetimi tarafından alınan karar sonucunda ABD ordusu tarafından ardı ardına akıllı füzeler ile vurulan Esad'a ait hedefler yani Suriye'de birçok bölgede fabrikalar kullanılamaz hale getirilmiş, askeri alanlar benzer şekilde kullanılamaz şekilde tahrip edilmişti. İngiliz kuvvetleri ve Fransız hava kuvvetleri tarafından da saldırıda oldukça fazla füze kullanılarak Esad rejimine darbe üzerine darbe indirilmişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 10:40
YORUM EKLE