NATO'dan Son Dakika Füze Saldırısı Açıklaması

NATO'dan Son Dakika Füze Saldırısı Açıklaması
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ABD ve 2 müttefikinin Suriye'de gerçekleştirdiği füze saldırısı ile ilgili kameralar karşısına geçti. ABD basını son dakika haberlerini ardı ardına vermeye devam ederken, tüm dünyada basın ve yayın kuruluşlarında ABD ve 2 müttefikinin Suriye'ye düzenlediği füze saldırısı haberleri paylaşılıyor.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, harekatı desteklediklerini açıklayarak, kimyasal silahları kullanan suçluların hesap vermek zorunda olduğunu açıkladı. Şam rejimi tarafından kimyasal silahlar kullanılması sonrasında harekete geçen ABD'nin Suriye'ye en iyi yanıtı füze saldırısı ile verdiği belirtildi.

NATO, Kimyasal Silahları Tehdit Olarak Görüyor


NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO, kimyasal silah kullanımını uluslararası barış ve güvenlik için bir tehdit olarak görüyor ve Kimyasal Silah Sözleşmesini korumanın önemli olduğuna inanıyor. Bu, uluslararası toplum tarafından kolektif ve etkili bir cevap gerektirmektedir." ifadelerinin kullandı. Sözlerine "Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa’nın Suriye rejiminin kimyasal silah tesislerine karşı yürüttüğü operasyonu destekliyorum. Bu, Suriye rejiminin, Suriye halkına kimyasal silahlarla daha fazla saldırı yapmasını engelleyecek" olarak devam eden Stolbenberg, saldırılara NATO olarak askeri destek verdiklerini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:41
YORUM EKLE