Manhattan'daki Trump Tower'da Yangın!

Manhattan'daki Trump Tower'da Yangın!

Manhattan’daki Trump Tower’da çıkan yangında 1 kişi hayatını kaybetti. ABD'de son dönemde en fazla ilginin odağında olan ve Başkan Trump'a ait olduğu bilinen Manhattan’daki Trump Tower’da sonuncu katına yakın bir kat yakınında yangın çıktı. Ülkede özellikle korunan bölgeler arasında bulunan ve özellikle yabancıların yoğunlukta olduğu bölgede çıkan yangına hemen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği doğrulandı.

Yapılan resmi açıklama olmamasına rağmen bölgenin kontrol altına alındığı ve yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak araştırmaların devam ettiği belirtildi. Yapılan açıklamalarda yangının bir kundaklama olayı olup olmadığı konusunda ise resmi ve net bir açıklama yapılmaması akıllarda şüpheye neden oldu.

New York İtfaiye Teşkilatı (FDNY) yetkilileri açıklama yaptı


New York İtfaiye Teşkilatı (FDNY) yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yangında sadece 1 kişinin yaralandığı ve hemen tedavi altına alındığı doğrulanarak yangının orta ölçekli büyük olmayan bir yangın olarak tanımlandı. Ülkede zaman zaman bu tür olayların yaşandığını belirten yetkililer bu tür olaylara karşı daha fazla önlemler alınması gerektiğinin tek tek altını çizdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 12:22
YORUM EKLE