Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'den Açıklama

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'den Açıklama

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da görüştü. Körfez ülkeleri arasında yaşanan kriz sonrasında bölgede gıda sorunları yaşayan ve Türkiye'den uygun fiyatlı kaliteli gıdaları stoklamaya başlayan Katar'ın görünen o ki son dönemde pek fazla kriz yaşadığı söylenemez.

ABD ile 125 milyar dolarlık ekonomik ortaklıkları olduğunu belirten Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, bu konuda Körfez ülkeleri ile yaşanan krizde desteklerinden dolayı Başkan Trump'a teşekkür ettiğini belirtti.

Esad ve Suriye Açıklaması


Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, "Bugün elbette Suriye halkının çektiği acıları da konuşacağız. Ben ve Başkan Trump, bu meselenin hemen sona ermesi gerektiğini görüyoruz. Bir savaş suçlusunu ve kendi halkından yarım milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan birini tolere edemeyiz." dedi. Sani, ABD Başkanı Trump tarafından ''terörizm finansmanının bölgede azaldığını görüyoruz'' ifadelerinin ardından söz alan Sani, ''Bay Başkan, şunu belirtmek isterim ki Katar olarak biz hiçbir şekilde terörizme destek vermiyoruz'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 22:08
YORUM EKLE