Japonya'da Korona Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 23'e Yükseldi

Japonya'da korona virüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 23'e yükseldi.

Japonya'da Korona Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 23'e Yükseldi

Dünya Sağlık Örgütü' (WHO), pandemi olarak tabir edildi duyurduğu korona virüsü salgını Japonya'da yine can aldı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 4 kişinin daha korona virüs sebebiyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Japonya'nın farklı eyaletlerinden bildirilen ölü sayısı 16'ya çıkarken, ülkede gerçekleşen virüs kaynaklı toplam ölü sayısı 23'e çıktı. Daha önce karantinaya alınan Diamond Princess isimli geminin yolcularından 7 kişi yaşamını yitirmişti.

Vak'a sayısı bin 330'a ulaştı

Japonya'da günden güne giderek artan vaka sayısın da bin 330'a ulaştığı açıklandı. Bin 330 vakanın 696'sı daha önce karantina altına alınan Diamond Princess isimli geminin yolcuların oluşturduğu belirtilirken, ülke genelinde eyaletlerden ise 620 virüs vak'ası bildirildi.

Hükümet Çin'in Wuhan kentinden tahliye yaptığı 14 hastanın da toplam vak'a sayısına dahil olduğu söylendi.

Hokkaido en riskli bölge

Japonya'nın eyaletlerine göre vaka sayıları dağılımında Hokkaido 118 vaka ile virüsten en çok etkilenen bölge olurken, onu 104 vaka ile Aichi izledi.

Osaka'dan 80, Tokyo'da 73 kişi korona virüsüne yakalandı, Kanagawa'dan 46 kişi enfekte oldu. Diğer vakalar da ülkenin farklı eyaletlerinde kayda geçti.

475 kişi iyileşti

Korona virüs teşhisi konan hastalardan 475'i iyileşme belirtisi göstererek tedavi gördükleri sağlık kurumlarından taburcu edildi. Tedavisi süren 40 kişi sağlık durumları ciddiyetini koruduğu söylendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 11:00
YORUM EKLE