İsrail Polisi Kubbetu's Sahra'ya baskın düzenledi

Mescid-i Aksa'nın imamlarına ve görevlilerine saldıran kalleş israil polisi, Harem-i Şerif'in bazı kapılarını kapattı

İsrail Polisi Kubbetu's Sahra'ya baskın düzenledi

Mescid-i Aksa'da Kubbetu's Sahra'ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Burda bulunan imamlara ve din görevlilerine saldırdı. İsrail Polisi Harem-i Şerif'in bazı kapılarını kapattı.

Kudüs İslam Vakfı'ndan açıklama 

Açıklama yapan Kudüs İslam Vakıfları İdaresi Sözcüsü Firas Dibs, Polislerin, Mescid-i Aksa’nın içindeki Kubbetu’s Sahraya baskın düzenleyerek, Harem-i Şerif’in imamlarına, görevlilerine ve ibadet için içeride bulunanlara saldırdığını dile getirdi. Dibs, Kudüs Şeriat Mahkemesi Başkanı ve Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkadısı Şeyh Vasıf el-Bekri ile Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani’nin de İsrail polisi tarafından darbedildiğini aktardı. Mescid-i Aksa’da gerilimin tırmandığı bilgisi elde edildi.

İsrail polisi 3 Filistinliyi gözaltına aldı

Mescid-i Aksa için acil harekete geçilmesi çağrısı yapan Dibs, Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarının kapatıldığını söyledi. Öte yandan Kudüs İslami Vakıflar İdaresi tarafından basına dağıtılan fotoğraf ve görüntülerde, çok sayıda İsrail polisinin Harem-i Şerif’in avlularında ve Kubbetu's Sahra’nın etrafında koşuşturduğu gözlendi. Vakıflar İdaresi, ayrıca 3 Filistinlinin de İsrail polisince gözaltına alındığına ilişkin fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaştı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Mescid-i Aksa’nın içindeki İsrail polis karakolundan henüz bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükseldi.  İsrail polisinin, Filistinli gençler tarafından havai fişeklerle saldırıldığını ileri sürerek Kubbetu's Sahra'ya baskın düzenlediğini belirtti. İsrail polis helikopteri, Mescid-i Aksa'nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesi üzerinde tur atarken, Harem-i Şerif'teki gerilim de devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 19:40
YORUM EKLE