Fransa Savunma Bakanı Florence Parly'den Açıklama

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly'den Açıklama

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, sabah saatlerinde Suriye'ye ABD öncülüğünde İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen füze saldırıları ile ilgili olarak konuştu. Fransa'nın aktif olarak onlarca farklı füze fırlattığı Suriye'de İngiltere benzer şekilde onlarca farklı füze fırlatarak birçok alanı etkisiz ve tamamen kullanılamaz hale getirdi.

Tüm dünyaya bir kez daha gözdağı veren ABD ve 2 müttefiği Suriye'de veya diğer alanlarda kendilerine karşı atılacak en ufak bir adıma müsaade etmeyecek olduklarını ve kimyasal silahların kullanılmasına izin vermeyecek olduklarını gösterdi.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly Ne Dedi?


Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, "Rejimin bir kez daha kimyasal saldırı düzenlemesini engellemek için kordineli bir şekilde operasyon düzenlendi. Amerikalı ve İngiliz müttefiklerimizle birlikte düzenledik. Bizler burada bir çatışma ve karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Askeri olarak gerilimin tırmandırılmasından yana değiliz. Yaptıklarımız konusunda Rusya'ya bilgi verdik. Fransa uluslararası koalisyona destek vermeye devam edecek." dedi.

Fransa'nın saldırılara askeri destek vermesi 34 milyar dolarlık savunma bütçesi açısından pek fazla problem teşkil etmediği üzere Rusya'nın ortalama 60 milyar dolarlık savunma bütçesine oranla daha fazla gelişmiş ve arttırılabilecek kapasitede bulunmakta.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:21
YORUM EKLE