Fransa gene karıştı! Sarı yelekliler tekrar sokaklara döküldü

Fransa’da , hükumetin yasaklarına ve uyarılarına rağmen sarı yelekliler protesto için sokaklara çıktı. Çıkan olaylarda polis 32 kişiyi gözaltına aldı.

Fransa gene karıştı! Sarı yelekliler tekrar sokaklara döküldü

Fransa’da sarı yeleklilerin 17 Kasım 2018'de başlattığı eylemler 20’nci haftasına girdi. Hükumet tarafından yapılan yasaklar ve uyarılara rağmen sokağa çıkan protestocular bir kez daha Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan işçi sınıfına daha çok yardım etmesini, politikaları yeniden tasarlamasını veya istifasını istediler.

32 gözaltı

Fransa'nın Başkent'i Paris’te güvenlik önlemi alan polis bir çok cadde ve bulvar kurulan barikat kurarak girişleri kapattı. Fransa polisi tarafından Champs-Elysees Caddesi ile Zafer Takı, Concord Meydanı, Ulusal Meclis çevresi yasak bölge ilan etti. Sokaklara inen sarı yelekliler yasak olmasına rağmen girmeye yasak olan bölgelere girmeye çalıştılar. yasak bölgeye girmeye çalışan 32 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Fransız Polisi başkent Paris’te 11 bin 945 noktada kontrol uyguladı. Tren garı yakınında toplanan Sarı Yeleklilere karşı olası tren seferlerini aksatabilecekleri düşüncesiyle tren garlarında yoğun güvenlik önlemi alan polis, hafta sonu olması dolayısıyla bazı iş yerlerinin kapalı olduğu sokaklardan yürümelerine izin verdi. 

Daha önceki gösterilerde çıkan olaylara benzer olay yaşanmazken, Bordeaux, Toulouse gibi bazı kentlerde göstericilerle polis arasında arbede çıktığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 00:34
YORUM EKLE