Başkan Donald Trump, DTÖ'yü Eleştirdi

Başkan Donald Trump, DTÖ'yü Eleştirdi

ABD Başkanı Donald Trump, Çin tarafından ABD'nin Dünya Ticaret Örgütü'ne şikayet edilmesi ile ilgili olarak, “Çin büyük bir ekonomik güç ama Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde gelişmekte olan ülke olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, özellikle ABD’ye karşı muazzam düzeyde avantajlara sahip. Kimse bunun adil olduğunu düşünüyor mu? Çok kötü şekilde temsil edildik. DTÖ, ABD’ye karşı adil değil.” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, bu ifadeleri kullanarak ABD'nin DTÖ tarafından ''gelişmiş ekonomi ve ülke'' statüsünde olmasına rağmen kendilerine aynı hakların tanınmadığını, kendilerinin ise DTÖ tarafından adil olmayan kararlara kendi yasaları ile önlemler alacak olduklarını belirtmiş oldu.

ABD Ekonomisi Büyüyor


Trump geldiğinden bu yana ABD ekonomisinde bir gerileme yok ve büyüme trilyonlarca dolar seviyesinde devam ediyor ancak ABD'nin cari açık oranlarında sürekli olarak artışlar yaşanıyor. ABD Başkanı Donald Trump ise bu açıkları engellemek adına her geçen gün daha fazla vergi yaptırımları ve yeni silah satışları ile açığı kapatmak ve daha fazla kazanç sağlamak istiyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 22:02
YORUM EKLE