Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller: Radikal İslam Almanya'ya Ait Değildir

Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller: Radikal İslam Almanya'ya Ait Değildir

Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller, İslam konusunda Almanya İçişleri Bakanı tarafından yapılan ''İslam Almanya'ya ait değildir'' sözleri üzerine açıklık getirdi. Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller, açıklamalarında Almanya'nın her dine saygı duyduğunu ancak İçişleri Bakanı tarafından yapılan ''İslam Almanya'ya ait değildir'' açıklamasının doğru olmadığını savundu.

Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller, “Hukuk düzenimizi inkâr eden Şeriat temelli radikal İslam’a ise Almanya’da yer yoktur” dedi. Radikal İslam dışında her türlü dine saygı duyduklarını belirten Müller, radikal kişi ve gruplar ile aralarına mesafe koymak ve bu algıyı düzeltmek adına Müslüman kişiler ve gruplara büyük görev düştüğünü açıkladı.

Almanya ve Türkiye'nin Arası Bozuk


Son dönemde teröristler dolayısı ile Almanya ile Türkiye'nin arası oldukça bozuk durumda. Zira Almanya ile ilişkiler konusunda son dönemde sorunlar yaşayan Türkiye, bununla da sınırlı kalmayarak bazı alanlarda ilişkileri durdurma noktasına gelen Almanya ile diyalog sürecini de tam aktif olarak olarak devam ettirmiyor. Alman tarafı ise benzer olarak Türkiye ile ilişkilerine son dönemde mesafe koymuş durumda.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 21:20
YORUM EKLE