Almanya 2020'de İşkur Üzerinden 19 Bin TL Maaşla İşçi Alımı yapacak! İşte Şartlar

Almanya 3 Bin Euro, Yaklaşık 19 Bin TL maaş ile işçi alımı yapacak. Yurt dışınada hayat kurmak isteyen vatandaşların beklediği haber. Peki Almanya İşçi alımı nasıl yapılacak? Almanya'da işçi olarak çalışmak isteyenler ne yapmalı. Hepsi Haberimizde.

Almanya 2020'de İşkur Üzerinden 19 Bin TL Maaşla İşçi Alımı yapacak! İşte Şartlar

Almanya İŞKUR aracılığı ile personel alacak. 3 Bin Euro ile iş imkanı sağlayan işe başvuru şartlarını merak eden vatandaşlar bu şartları araştırmaya başladı. İşte şartlar

Almanya'ya işçiyi İŞKUR gönderecek!

İŞKUR, 2020 yılında Almanya'ya işçi gönderecek. Bir çok meslekte işçi açığı bulunan Almanya'dan nitelikli iş gücü yüksek personel alımı yapılacak. Almanya'da çalışacak vatandaşlara 3000 euro maaş verilecek. Büyük ilginin yer aldığı Almanya İşçi alımı başvuruları buradan yapılacak.

Almanya'da çalışmak isteyenler için 3 Bin euro maaşla işçi alınacağı duyurdu. Türk personel giderse 1500 Euro en az maaştan 3000 euro maaşa kadar çıkabilecek. Türk lirası olarak 10.000 - 20.000 TL arası maaş alacak. Ancak vergiler düşüldüğünde 1000-2500 euro net aylık kazanç elde edilebilecek.

Almanya İşçi Alımı başvuruları nereden yapılacak?

Almanya iş gücü açığını AB dışı ülkelerden kapatacak. Berlin yönetimi 1 Mart 2020'de resmiyet kazanacak yasayla Türkiye, Filipinler ve Meksika'dan sürekli işçi alacak. obs-turkiye.com adresine girip başvuru dolduran 20-45 yaş arası her vatandaş işine göre başvuru yapabiliyor.

Almanya İşçi Alım şartı nedir?


Almanya Dışişleri Bakanlığı duyurduğu alımda, göçmen adı altında hızlı vize işlemlerini tammamlayan adaylar çalışmalarını sürdürecek. Dil şartı olmayan başvurular arasında;

Aşçı

İnşaat İşçisi

Hemşire

IT teknisyenleri alımı yapılacak. 

Almanca bilmek gerekmiyor!

İşçi alımında az da olsa Almanca bilme şartı getirildi. Yoğun bir şekilde yapılan başvurular 2019 yılında Aralık sonu açıklanmıştı. Kazananlar arasında Almanca bilmeyenlere sıra gelmedi. Bu sebeple bu alımda da Almanca bilmeyenlere sıra gelmesi zor görünüyor. Ancak OBM bizle çalışmasanız da Almanca bilmenizi öneriyor ve şu kritik açıklamayı yapıyor. 

OBM kritik uyarı!

OBM, başvuruda herhangi bir ücret alınmayacağı konusunda vatandaşları uyarıyor. İlk olarak 2019 sonuçları bu hafta içi açıklandı. Yeni başvurularda bir yerden para talep edenlere inanmayın ve paranızı kaptırmayın. 


 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 6 ay Önce

Ben ISTANBULDA OTURUYORUM ALMANYADA ÇALIŞMAK İSTİYORUM YETKİLİLERDEN BANA ULAŞMASINI BEKLİYORUM TEL 05396627369 BEN AŞCILIK VE İNSAAT BÖLÜMÜNDE ÇALİŞMAK İSTİYORUM SAYGILARIMLA

Anonim
Anonim @Metin - 5 ay Önce

Seni işe aldım gittim. Muhteşem bir kendine güven :)

serkan yılmaz
serkan yılmaz - 6 ay Önce

başvuru ücretsiz ama evraklar ücretli hemde 1500 tl civarında elemanları işe alan şirket işçisinden para istermi?

Cihan güzeller
Cihan güzeller - 5 ay Önce

istanbul da oturuyorum Almanyada çalışma için yeterli belgem bulunuyor nereye ve nasıl başvurmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
saygılar

Admin
Admin @Cihan güzeller - 5 ay Önce

OBM türkiye sitesinden başvuru yapabiliyorsunuz.