ABD Suriye'yi Bombaladı!

ABD Suriye'yi Bombaladı!

Bugün sabah saatlerinde Türkiye saati ile 03.00 sularında Suriye'yi bombalamaya başlayan ABD dünyayı bölgeye kilitledi. Onlarca füzeyi savaş gemilerinden ve savaş uçaklarından fırlatan ABD'nin uçak gemisini aktif olarak kullandığı, tüm bombardımana rağmen Rusya tarafından iddia edildiği şekilde ABD füzelerine karşılık verilmediği açıklandı.

ABD füzelerinin yanında Fransa ve İngiltere tarafının da saldırılarda aktif rol oynadıkları ve onlarca füze ile kimyasal silah üreten fabrikaları ABD'nin desteği ile birlikte vurdukları açıklandı. İngiltere ve Fransa'dan sabah saatlerinde ardı ardına yapılan açıklamalarda bombalama emri verildiği ve Suriye'de asla kimyasal silah kullanılmaması gerektiğinin tüm güçlere bir kez daha güçlü bir şekilde tekrar edildiği açıklandı.

Washington Akıllı Füzeler Kullandı


Washington'ın yeni, güçlü ve akıllı füzelerini kullandığı iddia edilirken, tam olarak Pentagon detaylı bir açıklama yapmadı. ABD tarafının açıklamalarında Esad rejimine bir kez daha kimyasal silah kullanmaması için depolarının ve üretim alanlarının tamamen etkisiz hale getirildiği belirtildi. Başkan Trump'ın vur emrinden sadece birkaç saniye sonrasında ABD güçlerinin Suriye'yi vurması ise ''büyük güç'' yorumlarını beraberinde getirdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 08:48
YORUM EKLE