ABD Savunma Bakanı Jim Mattis Ziyaretleri İptal Etti

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis Ziyaretleri İptal Etti

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis son dakika aldığı bir karar sonucunda Suriye'de ne yapılacak olduğuna karar verme aşamasında olan Başkan Trump'ın bu durumundan dolayı Nevada ve Kaliforniya'ya hafta sonu düzenleyecek olduğu ziyaretleri iptal ettiğini açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında kendisine sorulan soruya ''Suriye dolayısı ile olup olmadığı ile ilgili spekülasyon yapmayacağım'' diyerek yanıt veren ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, ABD Başkanı Donald Trump ile son dönemde sıkı bir işbirliği içerisinde çalışıyor.

Amerika Her An Vurabilir


ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, ABD Başkanı Donald Trump ve üst düzey askeri yetkililer son dönemde Beyaz Saray'dan ayrılmıyor. Fransa, Almanya, İngiltere ve dünyanın en büyük savunma gücüne sahip ülkeleri ile özel olarak gizli bir şekilde görüşen Başkan Trump'ın ise benzer şekilde bu ülkeler ile Suriye'ye çok güçlü bir yanıt verebilecek olduğu ve Rusya'yı Suriye'de etkisiz hale getirebilecek olduğu dahi iddia ediliyor.

ABD savaş gemilerinin ve uçak gemilerinin Akdeniz'de olduğu, savaş gemilerinin ise uçak gemisine eşlik ettiği Reuters tarafından duyurulmuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 18:01
YORUM EKLE