ABD Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders: Yeni Dönemde

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders: Yeni Dönemde

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, açıklamalarında son dönemde ciddi oranda Suriye ile ilgili askerlerini çekecek olduklarına dair basında bilgiler olduğunu ifade ederek kendilerinin bundan sonraki süreçte Suriye'de daha farklı rol alacak olduklarını ve ABD askerlerinin yerini yerel güçlere bırakacak olduklarını açıkladı.

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "(Suriye'de bulunma) Amacımız DEAŞ'ı bitirmekti. Bu amacı gerçekleştirme yolunda çok ciddi ilerleme kaydettik. Dolayısıyla artık orada askerlerimizin olmasına gerek yok. Şimdi amaç yerel güçlere geçiş süreci olacak." dedi.

Pentagon İle Trump Görüşüyor


ABD'nin en büyük bütçeye sahip kurumu olan Pentagon ile Başkan Trump arasında görüşmeler sürüyor. Trump, yakın bir gelecekte olmasa bile bir süre sonra kendi ülkesinin daha fazla Suriye'de kalmasına gerek olmadığını, orta vadeden sonra askerlerini geri çekmelerinin kendileri için daha uygun ve daha az maliyet yaratacak bir detay olduğunu belirtti. Trump'ın Ortadoğu için ''7 yıl içerisinde 7 trilyon dolar harcadık'' ifadeleri ise bölgeye ABD tarafından yatırılan paranın bölge ülkelerinin tamamından fazla olması dikkat çekmişti.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 03:49
YORUM EKLE