ABD Başkanı Donald Trump Saldırı Öncesi Neler Dedi?

ABD Başkanı Donald Trump Saldırı Öncesi Neler Dedi?

ABD Başkanı Donald Trump, son dönemin en fazla konuşulan isimleri arasında ilk sırada geliyor. Tüm dünyanın gözlerini Suriye'ye çeken isim olmanın ötesinde Rusya'ya karşı açıklamaları ve her türlü ne olursa olsun Suriye'de ve diğer alanlarda kimyasal silah benzeri konularda tepkisiz kalmayacak olduklarını belirtmesi ABD Başkanı Donald Trump'ın ''cesareti ve gücü'' şeklinde yorumlanıyor.

Eski ABD Başkanı Obama'nın pasif tavırları dolayısına oranla ABD Başkanı Donald Trump'ın ciddi ve sert açıklamalarını devreye alması, Suriye'yi 2. kez füze saldırısına tabii tutması oy oranlarının da daha fazla yükselmesini, ABD halkının desteğini daha fazla çekmesini sağlıyor.

Rusya'ya Tepki Gösterdi


ABD Başkanı Donald Trump, "Bugün suçlu Esed rejimine en çok ekipman, finans sağlayan ve destek veren iki yönetime de bir mesajım var: İran ve Rusya'ya. Ne tür bir millet, masum kadın, çocuk ve erkekleri kitlesel olarak katleden bir suçluyla bağlantılı olmak ister ki? Toplumlar, dostluklarını sürdürdükleri ülkelerle değerlendirilir. Hiçbir devlet vahşi diktatörleri destekleyerek uzun süre devam edemez." ifadeleri ile birlikte "Rusya, şu anki karanlık yolda devam mı edeceğine, yoksa medeni milletler arasında istikrar ve barış için bir güç mü olacağına karar vermelidir." dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 09:01
YORUM EKLE