ABD Başkanı Donald Trump Meksika Sınırına Asker Yığacak

ABD Başkanı Donald Trump Meksika Sınırına Asker Yığacak
ABD Başkanı Donald Trump, olası kaçak geçişleri engellemek adına Meksika sınırına asker yığacak olduğunu açıkladı. Bu sene içerisinde Meksika sınırına duvar örmeye başlaması beklenen Trump'ın uyuşturucu ticareti yapan çetelerin fazla olduğu Meksika'dan ABD'ye bu tür girişleri engellemek ve uyuşturucu ticaretini istemediğinden dolayı yakın zaman içerisinde sınıra asker yığacak olduğu açıklandı.

ABD ordusuna son dönemde hareketli ve şaşırtıcı günler yaşatmaya devam eden Başkan Trump'ın, bu konudaki kararını “Duvar inşaatıyla beklenilen güvenlik elde edilene kadar askeri gücü kullanarak bir şeyler yapacağız” açıklaması ile duyurduğu öğrenildi.

ABD'yi Güvenli Yapmak İstiyor


ABD'nin son dönemde güvenliğini en üst düzeye çıkarmak istediğini ve dünyanın en büyüğünün de büyüğü yapmak adına her türlü adımı atmaktan çekinmeyecek olduğunu belirten Başkan Trump, bu konuda ABD'nin güvence içerisinde olması gerektiğini açıkladı. Meksika sınırına ABD askerlerinin ne zamandan itibaren gönderilecek olduğu merak edilirken, duvar inşaatının ne zaman tamamlanacak olduğu ile ilgili de henüz şu aşamada bilgi bulunmuyor. Trump'ın kaç asker gönderecek olduğu konusunda da açıklama yapmazken, sınır boyunca belirli aralıklarla askeri birliklerin yerleştirilmesi beklenmekte.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 17:11
YORUM EKLE