ABD Başkanı Donald Trump: Gün Bitmeden Suriye İle İlgili Karar Vereceğim

ABD Başkanı Donald Trump: Gün Bitmeden Suriye İle İlgili Karar Vereceğim

ABD Başkanı Donald Trump, önüne sunulan savunma seçeneklerinden birisine yetkililer ile ortak olarak yapacak olduğu görüşmeler sonrasında karar verecek olduğunu açıkladı. Doğu Guta'da Esed rejimi tarafından sivillerin üzerine kimyasal silah kullanılması sonrasında Esed rejiminin bir numaralı destekçisi olarak rejimin kimyasal silah kullanmadığını iddia etmişti.

ABD'ye karşı tüm aktif olduğu bölgelerde S-400 ve S-300 hava savunma füze sistemlerini devreye sokan Rusya, benzer şekilde savaş uçaklarının 24 saat bölge üzerinde uçuş yapacak olduğunu açıkladı.

Trump Kararını Vermeye Hazırlanıyor


ABD Başkanı Donald Trump ise "Bölgedeki durumu oldukça yakından takip ediyoruz. Ordumuzla ve diğer ilgili kişilerle görüşüyoruz. Bu, insanlıkla ilgili bir durum; bunun olmasına izin verilemez. Önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde (bu konuyla ilgili) ana kararımızı vereceğiz." dedi. Rusya Devlet Başkanı Putin ile ilgili olarak ise "Olabilir. Herkes bir bedel ödeyecek. O da ödeyecek, herkes ödeyecek." ifadelerini kullanan Trump, Putin'in bu konuda bir bedel ödeyebilecek olduğunu belirtmesi ile ABD'nin bölgesel ve küresel olarak gücünü kullanmaya doğru ilerlediği şeklinde yorumlandı.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 21:12
YORUM EKLE