ABD Başkanı Donald Trump: Askerlerimizin Çekilmesini İstiyorum

ABD Başkanı Donald Trump: Askerlerimizin Çekilmesini İstiyorum

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarının üzerine yeni bir açıklama daha yaptı. Yapılan açıklamada kendisinin Suriye'den askerlerinin çekilmesini istediklerini belirten ABD Başkanı Donald Trump, bu konuda yakın zamanda ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşecek olduğunu ve bununla ilgili karar alacak olduklarını açıkladı.

Başkan Trump, açıklamasında Suriye'de kalmalarını isteyen Suudi Arabistan ile ilgili olarak ise "Suudi Arabistan bizim Suriye'de kalmamızı istiyorsa parasını ödemesi gerekecek." dedi.

Rusya Açıklaması


Bugün Putin'in Türkiye'de olduğu sırada Rusya ile ilgili açıklama yapan Trump, kendilerinin Rusya ile iyi anlaşmak istediklerini bunun ile ilgili olarak ise ''bu iyi bir şey'' ifadelerini kullandı. Suudi Arabistan tarafından ise ABD'nin askerlerini Suriye'den çekmemesi adına milyarlarca dolarlık ödemeleri onaylayabilecek olduğu tahmin ediliyor. Suudi Arabistan, ABD askerlerinin Suriye'den çıkması durumunda çok daha fazla zorluk ve maddi ödemeler yapmak zorunda kalacak olduğunu bildiği için askerlerin Suriye'de kalması ve hatta arttırılması adına ABD'nin tüm Ortadoğu masraflarını dahi karşılayabilecek güce sahip ve bununla ilgili şimdiye kadar ödeme açıklaması yapmış durumda değil.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 21:54
YORUM EKLE