Valilikten açıklama Sivas'ta yarın okullar tatil mi?

Sivas Valiliği'nden hava durumu ile ilgili açıklama yapıldı. Meteoroloji'nin tahminlerine göre kar yağışının devam edeceğini ve kuvvetli buzlanma don olayı görüleceğini bildirdi. Sivas merkezde ve ilçelerinde 1 gün ara ile okullar tatil edildi.

Valilikten açıklama Sivas'ta yarın okullar tatil mi?

Sivas Valiliği'nden açıklama;

"Sivas Meteoroloji Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda 11.02.2020 Salı gecesi ve 12.02.2020 Çarşamba günü aralıklarla kar yağışının devam edeceği kuvvetli buzlanma - don olayı ve sis beklendiğinden dolayı öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için; ilimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 12.02.2020 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 12.02.2020 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 22:07
YORUM EKLE