Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul Yerine Kentsel Dönüşüm Önerisi

Bugün İBB tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştayında konuşan CHP liderin Kemal Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul yerine kentsel dönüşüm yapalım.

Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul Yerine Kentsel Dönüşüm Önerisi

Bugün İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Projesine ilişkin çalıştaya bir çok isim katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlı kanal İstanbul Projesi hakkında görüşlerini bildirdi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL YERİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPALIM ÖNERİSİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında kanal İstanbul projesinin sadece İstanbul için değil Türkiye adına çok önemli olduğunu ifade etti. Projeye dair eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, projenin uzmanlar tarafından belirlenmediğini savundu. Projenin tek bir kişi tarafından yapıldığını iddia eden CHP Lideri, Millet İttifakı iktidara geldiğinde proje için tek bir kuruş verilmeyeceğini belirtti.

Projenin maliyetine dair bazı açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu proje yerine yapılabilecekler hakkında şu ifadeleri kullandı. 

"İstanbul ciddi bir deprem riskiyle karşı karşıya. Milyonlarca insan bu riskle karşı karşıya. Eğer bu ülkenin sorunlarıyla bu kadim kentin sorunlarıyla ilgileneceksen önce o insana değer ver. Deprem riskiyle karşı karşıya. Kentsel dönüşümü yapalım. Büyükşehir Belediye Başkanımız, onun ekibi, kadroları hazır. İlçe belediyeleri de hazır. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmiyoruz. Belediye başkanımızın bakışı bu. O zaman neden bu sorunu çözmüyoruz?"

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kanal İstanbul'a karşı çıkıyorsanız bizi ikna edeceksiniz." sözünü hatırlattı. Bu açıklama için güzel bir cümle ifadesini kullanan CHP Lideri KılıçdaroğluİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'ı toplantıya davet ettiğini ancak katılmadığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 22:35
YORUM EKLE