İzmit'te tanktan dökülen sıvı AFAD ve itaiyeyi alarma geçirdi

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir hurdacıya getirilen tanktan dökülen sıvı çevrede ağır kokuya neden oldu. Çevriyi saran ağır koku AFAD ve itfaiye ekiplerini alarma geçirdi.

İzmit'te tanktan dökülen sıvı AFAD ve itaiyeyi alarma geçirdi

Kocaeli'nin İzmit ilçesi Doğan Mahallesi Hülya sokak üzerinde bulunan bir hurdacıya, kimliği belirsiz kişiler tarafından satılamk üzere küçük tüp büyüklüğünde bir tank getirildi. getirdikleri tankeri hurdacıya satmak isteyen şahıslar getirdikleri tankeri işletme sahibiAydoğan Kuş'a verdiler. Tankerleri alıp inceleyen işletme sahibi Kuş tankerleri incelediği sırada tankerlerin içerisinde bulunan sıvının bir miktarı yere döküldü. yere dökülen sıvının ağır bir şekilde kokması üzerine işletme sahibi Kuş tankerleri almayacağını söyledi ve tankerleri getiren şahıslara iade etti. Kimliği belirsiz gelen şahıslar tankları satamayarak getirdikleri tanklarla birlikte geri döndüler. Bir süre sonra yere dökülen sıvıdan yayılan koku bütün mahalleyi kapladı. Yayılan koku AFAD ve itfaiye ekiplerinide alarma geçirdi.

Kokuyu hisseden burnunu kapattı

Oluşan yoğun kokudan rahatsız olan ve burunlarını kapatarak yürümek zorunda kalan mahallelinin şikayeti üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Hurdacıya gelen itfaiye ekipleri, oksijen maskesi takmalarına rağmen oluşan yoğun kokudan rahatsız olunca olay yerine AFAD ekipleri çağrıldı.

AFAD'ın incelemesinde tehlikeli bir durum ortaya çıkmadı

Bir süre sonra olay yerine gelen AFAD ekipleri, özel elbiseler ve oksijen maskeleri ile donanarak sıvının döküldüğü iddia edilen alanda cihazlarla ölçüm yaptı. Yapılan ölçüm sonrasında cihazın tehlikeli bir madde uyarısı vermemesi üzerine AFAD ekipleri, tankın götürüldüğü yere doğru yola çıktı.

Dökülen sıvı kokuya neden olunca hurdayı geri gönderdi

Kokudan rahatsız olan mahallelinin tepki gösterdiği olay hakkında bilgi veren hurdacı Aydoğan Kuş, “Küçük bir tank vardı. Su döküldü içinden onu da geri verdik getiren kişiye. Piknik tüpü kadar bir şeydi. İçinden dökülen sıvı koku yapınca geri verdik. Getiren mal sahibi de götürdü. Bilmiyorum nerden getirdiğini. Su var sandık, açtık o da koku yaptı. Ben kokudan etkilenmedim, hatta elime de döküldü ama bir şey olmadı. Mahalleye koku yayılınca millet polisi falan aramış” dedi.

İHA

Bestami Çevik

YORUM EKLE