İzmir sele teslim oldu

İzmir'de birkaç gündür devam eden sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı.

İzmir sele teslim oldu

Cadde ve sokaklar göle döndü

İzmir'de Perşembe gününden itibaren devam eden sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkileyerek şehirde sel ve taşkınlara sebep oldu. Şiddetini arttıran sağanak yağış trafikteki sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattı. Etkili olan sağanak yağış il merkezinde olumsuz yönde etkiledi. İl merkezinde cadde ve sokaklar göle döndü. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yağmur suyu nedeniyle tıkanan yollarda çalışma başlattı. 

Kemalpaşa'dan İzmir yönüne seyreden şerit trafiğe kapandı

Bornova ilçesinde bulunan Kemalpaşa Caddesi de aşırı yağıştan etkilendi. Kemalpaşa'dan İzmir yönüne doğru seyreden şerit yoğun yağış sebebiyle trafiğe kapanırken, bir minibüs suda mahsur kaldı. Suya saplanan minibüsü kurtarmak için çalışma başlatıldı. Polis ekipleri caddeyi trafiğe kapattı. Kapanan yolun başında ekipler beklerken, trafik açık olan şeritten çift yönlü olarak verildi. 

Araç sular altında kaldı

Konak ilçesine bağlı Çınarlı ile Halkapınar semtlerini birbirine bağlayan Yunuslar Alt Geçidi ise biriken suları fark edemeyen sürücü kendini suların ortasında buldu. Derinleşen suda araç görünemez hale geldi. Araçta bulunan iki kişi yara almadan kurtarıldı. Kapanan yolu açmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ekipleri tahliye çalışmasına başladı. 

Halkapınar semtinde 1561 sokakta ise biriken yağmur suları nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücüler kendi imkanları ile mahsur kalmaktan kurtulurken, mahsur kalan bir otomobili yoldan geçen belediye temizlik görevlileri kurtardı. 

Öte yandan Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde aşırı yağıştan dolayı toprağa tutunamayan ağaç sokakta bulunan üç otomobilin üstüne devrildi. Yaralı veya can kaybı olmazken, otomobillerde maddi hasar oluştu.  

İHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 22:03

Bestami Çevik

YORUM EKLE