İstanbul'da yüksek kesimlere kar yağışı başladı!

Meteoroloji bir çok il için uyarıda bulundu. İstanbul'un Anadolu Yakasında yüksek kesimlere dün akşam saatlerinde kar etkili olmuştu. Bugün ise tekrardan yüksek kesimlerde kar etkisini göstermeye başladı.

İstanbul'da yüksek kesimlere kar yağışı başladı!

Meteoroloji tarafından bugün için hava durum raporu yayınlandı. Meteorolojiden yapılan son tahminlere göre yurdun özellikle batı kısmında rüzgar ve fırtına etkisini gösterdi. İstanbul'un bir çok yerinde şiddetli yağmur bekleniyor. Peki istanbul hava durumu nasıl? Yurt genelinde 2 ocak hava durumu nedir?

İSTANBUL'UN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERDİ

İstanbul Anadolu Yakası'nda yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Kentte hava sıcaklığının düşmesiyle sabahın erken saatlerinden itibaren Anadolu Yakası'nda etkili olan karla karışık yağmur yerini bir süre sonra kara bıraktı. 

Kar yağışıyla birlikte Aydos Ormanlarında beyaz bir görüntü oluştu. Yüksek kesimlerde yağış devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait araçlar da buzlanmaya karşı yollarda tuzlama çalışması yaptı.

BİRÇOK İL İÇİN METEOROLOJİ'DEN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Muğla, Antalya, Amasya, Tokat, Ağrı, Iğdır çevreleri ile bu sabah ilk saatlerde İç Anadolu'nun güney ve doğusu ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nu güneyi, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Afyonkarahisar, Tokat, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

RÜZGAR VE FIRTINAYA DİKKAT!

Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

DON OLAYINA DİKKAT!

Doğu illerimizde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 12:56
YORUM EKLE