İstanbul Havalimanı'nda rüzgar uçakların iniş ve kalkışlara izin vermiyor

İstanbul'da bugün etkili olan şiddetli rüzgar hava trafiğini etkilemiş durumda. İstanbul Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar Marmara Bölgesi üzerinde üzerinde tur atmak zorunda kaldı. Dünyadan havacılık verilerini sunan flightradar24 sitesine göre İstanbul Havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.

İstanbul Havalimanı'nda rüzgar uçakların iniş ve kalkışlara izin vermiyor

İstanbul'da etkili olan yağmur ve rüzgar hayatı olmsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Saatte 65 km hıza ulaşan rüzgar, hava ve deniz taşımacılığını olumsuz yönde etkiledi. Airporthaber'e göre, İstanbul Havalimanı'na inecek uçaklar hızı 45 knota kadar çıkan rüzgar nedeniyle iniş yapamazken, Marmara Bölgesi üzerinde tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklarsa iniş yapmayı denedi ancak şiddetli rüzgar nedeniyle pisti pas geçmek durumunda kaldı.

İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapmak isteyen uçaklar olumsuz hava şartları nedeniyle yarım saatlik gecikmenin ardından havalanabiliyor. flightradar24 sitesinin verilerine göre İstanbul Havalimanı bugün dünyada en çok rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.

KÖRÜKLER HASAR GÖRDÜ

Saatte 65 km bulan rüzgar nedeniyle havalimanındaki körüklerde yırtıklar oluşurken, konteynerler de yerlerinden fırladı.

Körüklerin birleştiği noktalardaki ayrılmalar net bir şekilde görülürken, bagaj taşınan konteylerin de zaman zaman devrildiği gözlendi. Apronda daha şiddetli hissedilen rüzgar çalışanlara da zor anlar yaşatıyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 16:03
YORUM EKLE