Türk Öğretmene Uluslararası Ödül

Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak Bilecik'in Bozüyük ilçesinde görev yapan Hakan Yandım'a 'Küresel öğretmen' Ödülü' verildi.

Türk Öğretmene Uluslararası Ödül

AKS Education tarafından her sene 70'yakın ülkede düzenlenen ‘Küresel Öğretmen Ödülü’ne’ laik görülen Hakan Yandım’a Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Başarı Belgesi verildi. 

Bozüyük Halk Eğitim Merkezinde görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan Yandım, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından eğitimde gösterdiği üstün başarılar için başarı belgesine laik görüldü. 

Bakan Selçuk’tan başarı belgesi almış olmanın kendisi ve mesleği için önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Yandım, “Çalıştığım kurumun en üst amirinden Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'tan başarı belgesi almış olmak mesleğimin önemli dönüm noktalarından birisi oldu. Hiçbir zaman çalışmalarımı, içinde yer aldığım projeleri bir takdir bekleyerek yada bir belge kazanmak amacıyla yapmadım. Karşıma çıkan sorunların çözümü için var gücümle çalıştım. Bu çalışmalarımın sonucu olarak hayatlarına dokunduğum insanları görmek her zaman en büyük mutluluğum oldu. Bugünden itibaren yine insanların hayatlarına dokunmak en büyük motivasyon kaynağım olacak şekilde var gücümle çalışacağım. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim ki: Bir başarı belgesi almak, sadece bir kağıt gibi görünse de yapmış olduğunuz çalışmaların takdir edilmesi tarif edilemez bir mutluluk. Nacizane tavsiyem, sadece çalışanlarınız olması gerekmez; etrafınızdaki arkadaşlarınızı, eşinizi, çocuğunuzu, annenizi, babanızı, kısaca takdir edilmesi gereken kim varsa onları mutlaka takdir edin. Sizin için belki önemli bir duygu olmayabilir ama karşı taraf için inanın büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 10:25
YORUM EKLE