Samsung Galaxy S6 Desteği Kesildi

Samsung Galaxy S6 Desteği Kesildi

Samsung Galaxy S6 serisi için son anda karar alan Güney Koreli teknoloji üreticisi, bundan sonraki süreçte Galaxy S6 ve seri modellerine güncelleme yayınlamayacak olduğunu açıkladı. Alınan bu karar ile birlikte kullanıcıların cihazlarında bundan sonra daha güvenilir bir sisteme sahip olmayacaklarını açıklamış olan Samsung, bununla ilgili gerekli adımları atarak bir daha güncelleme yayınlamamaya karar verdiklerini açıkladı.

Samsung, S6, S6 Edge, S6 Edge+ ve S6 Active modelleri için 3 ayda bir olarak verilen güvenlik güncellemelerinin cihazı hem hızlandırdığı, hem tüm güvenlik sorunlarına çözüm olduğu bilinirken, benzer şekilde alınan bu kararın kullanıcıları daha yüksek ve güncelleme alan cihazlara itecek olduğu çok açık.

Teknoloji Devleri Güncelleme Konusunda İstikrarlı


Teknolojiye yön veren birkaç şirketten birisi olan Samsung, güncelleme konusunda her zaman olduğu gibi cihazlara belirli bir süre güncelleme verecek olduklarını ve daha sonrasında cihazların güncelleme desteğinin kesilecek olduğunu hissettiriyor. Güncelleme konusunda Apple'ın cihazlarına verdiği destek diğer şirketler tarafından verilmezken, Samsung ise güncelleme konusunda en başarılı teknoloji üreticilerinden birisi olarak tanınıyor.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 19:53
YORUM EKLE