League of Legends Mobile 10. Yıl etkinliklerinde açıklanabilir

League of Legends için yapılacak olan 10. Yıl etkinliğinde Riot Games, Mobil oyununu açıklayabilir.

League of Legends Mobile 10. Yıl etkinliklerinde açıklanabilir

League of Legends oyununun mobil versiyonunun geliştirilmesi için Çin merkezli olan Tencent Games tarafından bir kaç yıl önce teklif gelmişti. Ancak Riot tarafı bunu kabul etmemiş ve PC platformunda ilerlemek istediklerini belirtmişlerdi. Bunun üzerine Tencent 2016 ve 2017 yıllarında League of Legends’a (LoL) benzer “Honour of Kings” ve “Arena of Valor” mobil oyunlarını çıkarttı. Bu oyunları özellikle Asya pazarını hedef alarak piyasaya sürdü. Bu oyunlar her ne kadar LoL’e benzese de ikisininde aslı gibi 10 yıllık mazisi ve büyük bir kitlesi yok.

Riot, özellikle PUBG ve Call of Duty oyunlarının mobil versiyonlarının elde ettiği başarıları görmüş olacak ki bu platformda da yer almak için harekete geçti. Bu durumun ortaya çıkması ise, League of Legends: Mobile için Brezilya ve Çin’de ön kayıt linklerinin önceden sızması oldu.

Riot Games ile Tencent arasındaki buzlar erimiş olacak ki mobil versiyon için birlikte çalıştıklarını dair bilgiler mevcut. Her iki tarafta bu işbirliğine yönelik sorular karşısında sessiz kalmayı tercih etti. Tencent’in mobil platform konusundaki başarısı PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile’deki performansları ile ortada. Bu tecrübeyi League of Legends: Mobile için kullanması çokta uzak olmayabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 10:48
YORUM EKLE