Facebook Kullanıcılarını İzlemek İçin Para Ödeyecek!

Facebook tarafından çıkarılan Study uygulamasıyla telefon aktivitelerini izleyeceğini ve izlediği kullanıcılara para ödeyeceğini açıkladı. Facebook tarafından geliştirilen Study uygulaması isteğe bağlı olarak kullanılacak ve herhangi bir zorunluluk gerekmeyecek.

Facebook Kullanıcılarını İzlemek İçin Para Ödeyecek!

Dünya'nın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kuruldu ve günümüze kadar bir çok uygulama geliştirildi.

Facebook'un geliştirdiği Stufy uygulamasını yükleyen ve izin veren kullanıcılara para ödeyecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Facebook şirketi, kullanıcıların verilerinin işleneceğini ve kullanıcıların alışkanlıklarının analiz edileceğini ayrıca Study sayesinde Facebook kullanıcılarının telefonlarına indirdikleri uygulamalar, bu uygulamalarda harcanılan süreler, hangi ülkede yer aldığı, kullanılan cihazın bilgilerinin toplanarak kayıt edileceği bildirildi.

Study uygulaması kullanıcı kimliği, şifre, fotoğraf ve mesajlara erişim olmayacak.

Uygulama sayesinde toplanan bilgiler reklam amaçlı olarak kullanılmayacak.

ÖDEME NASIL YAPILACAK?

İlk olarak Android olarak hizmete sunulacak Study uygulaması 18 yaşından küçüklere uygun olarak tasarlanmadı.

Kullanıcıların yaşı, üye oldukları Facebook hesabı kontrol edilecek ve söz konusu uygulama ilk olarak Amerika daha sonra Hindistan'da erişime açılacak.

Bu süreçten sonra diğer ülkelerde hizmete girmesi bekleniyor ve Facebook, Study sayesinde market araştırmaları ve daha iyi ürün oluşturma amacıyla kullanılacağını planlıyor...

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 10:19
YORUM EKLE