Covid-19 Portalı Bugün Açıldı! Koronavirüs Portal Girişi Nasıl Yapılır?

Koronavirüse karşı kullanılacak ürün, ekipman, AR-GE projesi geliştiren girişimciler, yeni açıklanan TÜBİTAK destek programından yararlanabilecek. TÜBİTAK COVID-19 Portalı da devreye alındı.

Covid-19 Portalı Bugün Açıldı! Koronavirüs Portal Girişi Nasıl Yapılır?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, COVİD-19 ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar ve firmalara sağladıkları kolaylıklar hakkında bilgi verdi.

EKİPMAN, ÜRÜN, PROJE

“COVID-19’un teşhis ve tedavisinde kullanılacak ürünlere, ortam koşullarının iyileştirilmesine yönelik ekipmanlara, hastalığın önlenmesinde etkili koruyucu ürünleri geliştiren AR-GE projelerine, salgının doğrudan veya dolaylı sonuçlarına etki edebilecek bilişim uygulamalarına hızlıca destek vereceğiz. Bu alanlarda çalışanlar, TÜBİTAK’ın bu yeni programına başvurabilirler.”

PORTAL HAZIRLANDI

Bakan Mustafa Varank, yeni bir uygulama olarak geliştirilen TÜBİTAK COVID-19 Portalı’nı da bugün itibariyle devreye aldıklarını söyledi. Araştırmacıların birlikte iş yapmaları ve güçlü bir sinerji oluşturmalarının önemine değinen Varank, “Bilim ve teknoloji odaklı süreçlerde birlikte başarma anlayışıyla tasarladığımız bu interaktif portalda; COVİD-19 ile ilgili ülkemizin yetkinliklerine, güncel bilgilere, akademik araştırma ve makalelere yer veriyoruz. covid19.tubitak.gov.tr adresinden ulaşılabilecek portalda, araştırmacılara özel bir de bölüm oluşturduk. Ülkemizde bu konuda çalışan tüm araştırmacılar; bilgi, tecrübe ve veri paylaşımını bu portal üzerinden yapabilecek” bilgisini verdi.

KORONAVİRÜS PORTAL GİRİŞİ

Tübitak koronavirüs hastaları ile ilgili ülkemizde anlık verileri paylaşacak bir portal açtı. Portal girişini https://covid19.tubitak.gov.tr/ sitesinden yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 11:16
YORUM EKLE